Load Auto dhe zbraz ATC UC-481

Load Auto dhe zbraz ATC UC-481

Përshkrim i shkurtër:

Automatic Load/Unload System

Rotary Tool Changer

12 HP (9kw)HSD Spindle

Automatic Lubrication

vacuum table 

5.5kw Becker vacuum pump 


  • Min.urdhër Sasia: 1 set
  • Furnizimi Aftësia: 200 grupe / në muaj
  • Port: Qingdao, Shanghai, Shenzhen
  • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T

Detail Product

1. ngurtë strukturë ndërtuara makine. Materiali është stresi lirohet dhe annealed për deformim të lirë për të mbajtur stabilitetin makinë të saktë dhe strukturën.

2. Machine base milling and drilling are made by CNC machine which can process 5 sides at the same time to  make sure the machine body geometry tolerance is standard.

3. avancuar teknologji Veshje pluhur për të mbajtur ngjyrën e trupit makinë të qëndrueshme dhe të freskëta.

4.Provides positive pressure, air/oil lubrication to the linear trackway bearings and the ball screws  This has two major benefits:  First, it eliminates the lubrication points which must be servided each shift.  Second, it provides positive pressure to the bearing, preventing contamination from entering the bearing.  This allows the machine to function in difficult, dusty or hostile environments. 

5.Provides an automatic method of measuring tool length and entering tool length offset numbers into the control.  This automatically compensates for the new tool length, eliminating the need to precisely locate the cutter bit.  It provides a highly accurate method of adjusting tool length for pocketing or profile edges.

6.Universal Vacuum System is a unique method for holding panels to the table top for machining.  A sheet of particleboard or low density MDF is used as a work surface on the top fo the table.  The high flow pump vacuums through the work surface, holding the part to the table. We provide Germany 5.5kw Becker pump ,250m3/h .

7.Auto load and unload system save labor and material cost .

auto loading and unloading cnc router

APPLICATIONS 
Wooden door, cabinet, panel furniture, closet, etc. 

model
UC-481 Loading auto & shkarkim
XYZ Zona e punës
1,220 x 2,440 x 200mm
lëvizja XY
Raft dhe i lidh duart, gear makinë / Taiwan
Z lëvizje
Ball vidhos makinë / Germany
Guide
Linear ¢ 25 katrore / Tajvan
Max. shpejtësi
60,000mm / min
Max. prerja shpejtësia
30,000mm / min
tabelë
Të dyfishtë layer Tabela vakum
gisht
9.6 kw ATC ajrit ftohje gisht
shpejtësia gisht
24,000rpm
inverter
deltë
mjet Changer
servo mjet Changer, 10pcs mjete tip rrethore
Motor dhe shofer
motor 850w Servo dhe shofer / Japan YASJAWA
tension të punës
AC380V / 50-60Hz, 3-faza
program
UcanCAM V10
Controls
Taiwan Syntec
Oli vajosje
automatik
Tool sensor
automatik
Pompë vakumi
4KW gjermane Becker
ngarkim dhe shkarkim
Automic

 

Notice
WhatsApp Online Chat !