К6 Авто транспорт и Истовари

К6 Авто транспорт и Истовари

Краток опис:


  • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
  • Набавка Способност: 200 комплети / месечно
  • Порт: Кингдао, Шангај, Шенжен
  • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T

детали за производот

* К6 е специјализирана за панел сечење и дупчење замена на традиционалните лизгање видов маса и ЦПУ сечење видов. Тоа е комбинација на сечење и дупчење заедно, како интелигентни паметни производство може да се спаси работна сила, материјални и време ефикасно.

* Висока конфигурација: Тајван спирален решетката заб и линеарна водич, Германски топката завртка, Италија вретена, Тајван редуктор, Јапонија серво системот, итн

* Рационално дизајн: Тоа е полесно да се користи и maintian со посебна контрола кутија.

* Автоматско подмачкување систем се продолжи работниот век на машината.

* Робустна конструкција машина структура. Материјал е стрес олеснување и annealed за деформација бесплатно да се задржи машина точни и структура стабилност.

* Машина база мелење и дупчење се направени од страна на CNC машина која може да се процесира 5 страни во исто време да бидете сигурни толеранција машината тело геометрија е стандард.

* Напредно технологија боени да се задржи бојата на машината тело трајно и свежо.

                                                   

Технички параметри

модел
К6 автоматски утовар и растовар
XYZ работна површина
1.220 x 2.440 x 200mm
Вчитување & истовар
автоматска
движење XY
Запчест, опрема диск / Тајван
Z движење
Топката завртка диск / Германија
водич
Линеарни ¢ 25 квадратни / Тајван
Макс. брзина
60,000mm / min
Макс. сечење брзина
30,000mm / min
Табела
вакуум маса Т-слот
Вретеното 1 & 2
6.0 kw италијанскиот HSD + 6.0 kw Кинески HQD воздухот за ладење вретена
Досадни главата
9V италијанскиот HSD
вретена брзина
18,000rpm
инвертер
Fuling
Мотор и возачот
Yaskawa серво мотор и возачот
редуктор
Јапонија Shimpo
работен напон
AC380V / 50-60Hz, 3-фаза
софтвер
Artcam & Alphacam
контроли
nc студио
Оли подмачкување
автоматска
алатка сензор
автоматска
  • Notice
    WhatsApp Online Chat !